Mysz

i

Autor: Canva

Lifehack

Chcesz pozbyć się myszy z domu? Mamy prosty sposób!

Mamy już zimę za oknem. Jest często chłodno na zwenątrz. To właśnie teraz myszy szukają schronienia i pożywienia w naszych domach. Jak skutecznie je odstraszyć, żeby nie pałaszowały naszych zapasów, ale i nie straszyły nas swoją obecnością? Jest na to jeden, bardzo prosty sposób, który każdy z nas może wykorzystać. Co to takiego?

Myszy w naszych mieszkaniach

Bardzo wielu z nas nie lubi wizyt tych małych gryzoni w naszych domach. Są tacy, którzy się ich boją. Jednak ogólnie są dla ludzi szkodnikami. Przegryzają opakowania z mąką, kaszą, czy ryżem. Czasem także przegryzają kable w instalacjach elektrycznych narażając nas na niebezpieczeństwo i na koszty związane z naprawą.

Myszy jesienią wędrują do naszych domów

Jesień to czas, w którym myszy zmieniają swoje miejsce przebywania z otwartej przestrzeni, do budynków ze względu na coraz chłodniejsze dni. Szukają ciepłych norek, kątów, dziurek, byleby schronić się przez zimnem i przetrwać zimowe miesiące. Jak z nimi walczyć, bez robienia im krzywdy?

Skuteczne odstraszanie myszy z domu

W sklepach widać różnego rodzaju pułapki i łapki na myszy, oraz trucizny. To bardzo niehumanitarne, gdyż sprawiamy takiemu stworzeniu bardzo dużo bólu i cierpienia. Stąd mamy dwa proste i bezpieczne sposoby odstraszenia gryzoni. Wystarczy porwać folię aluminiową na kawałki. Jeśli jednak nie chcemy śmiecić w domu, wystarczy roztwór olejku eterycznego z lawendy i wody. Na 100 mililitrów wody wlej 30 kropel olejku. Choć dla ludzi to bardzo przyjemny zapach, myszy szczerze go nie lubią. Szybko uciekną z domu, w którym poczują na dłuższą metę taki zapach.

Zobaczcie, jak oszczędzić prąd w domu!

M jak miłość. Inwazja myszy w bistro Kingi!