Budowa nowego schroniska w Poznaniu ma się zakończyć latem!! [ZDJĘCIA]

2021-04-14 14:30

Nowe schronisko dla zwierząt będzie działało już za kilka miesięcy. Pandemia koronowirusa nie utrudniła pracy wykonawcom i wszystko idzie zgodnie z planem.

Obiekt przy ulicy Kobylepole ma być nie tylko schroniskiem, ale też miejscem spotkań dla właścicieli czworonogów. Pomieści blisko 300 psów i tyle samo kotów.

Wszystkie zwierzęta będą miały zagwarantowany ciągły dostęp do ogrzewanych pomieszczeń. Możliwa będzie pełna izolacja zwierząt zdrowych od chorych, co zdecydowanie powinno poprawić ogólny stan zdrowia wszystkich zwierząt.

mówi Maciej Dźwig dyrektor Usług Komunalnych i dodaje, że w schronisku nie zabraknie przestronnych wybiegów oraz zadrzewionych terenów do integracji zwierząt.

Trwają prace wykończeniowe w środku budynków oraz prace instalacyjne. Prowadzone są również utwardzenia placów, chodników i dróg.

Najprawdopodobniej na czas przeniesienia czworonogów adopcje zostaną wstrzymane na kilka dni, ale stare schronisko będzie normalnie przyjmowało bezdomne zwierzęta.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

O tym, jak ważna jest profilaktyka raka piersi mówi dr Hanna Symonowicz - koordynator Oddziału Onkologii i Chemioterapii SW w Koszalinie
Pędził motocyklem ponad 200 km/h

Na którym kontynecie leżą te miasta?

Pytanie 1 z 10
Na jakim kontynencie leży Moskwa?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE