Brutalny gwałt w Środzie Wielkopolskiej. Tomasz B. usłyszał wyrok w sądzie w Poznaniu

2022-11-03 9:28
Brutalny gwałt w Środzie Wielkopolskiej. Tomasz B. usłyszał wyrok w sądzie w Poznaniu
Autor: fotolia.pl Brutalny gwałt w Środzie Wielkopolskiej. Tomasz B. usłyszał wyrok w sądzie w Poznaniu

W środę (2 listopada) w poznańskim Sądzie Okręgowym zapadł wyrok w sprawie Tomasza B. Mężczyzna zgwałcił ze szczególnym okrucieństwem 46-letnią Anetę B. ze Środy Wielkopolskiej. Najbliższe kilkanaście lat spędzi za kratkami, ale wyrok nie jest prawomocny.

Brutalny gwałt w Środzie Wielkopolskiej

Do zdarzenia doszło w grudniu 2021 roku w Środzie Wielkopolskiej. Ciało 46-letniej kobiety odkryto w nocy w okolicy jednego z dyskontów. Jak tłumaczyła wówczas prokuratura, "kobieta zmarła w wyniku doznanych obrażeń zewnętrznych i wewnętrznych powodujących wstrząs krwotoczny oraz w wyniku wychłodzenia organizmu". Według ustaleń śledczych ofiarę i podejrzanego łączyła okazjonalna znajomość. Tomasz B. pracował w Środzie Wielkopolskiej. W dniu, w którym doszło do zdarzenia, mężczyzna spożywał z ofiarą alkohol w wynajmowanym przez Tomasza B. pokoju. Później oboje przenieśli się w pobliże sklepu, gdzie Tomasz B. wielokrotnie zgwałcił 46-latkę.

Proces mężczyzny ruszył w lipcu 2022 roku. Ze względu na charakter sprawy i bez sprzeciwu którejkolwiek ze stron postępowania poznański sąd zdecydował o wyłączeniu jawności procesu. Tomasz B. w przeszłości był wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, dlatego odpowiada w warunkach tzw. multirecydywy. Czyny, jakie zarzuciła Tomaszowi B. prokuratura w akcie oskarżenia – czyli zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem i zgwałcenie ze szczególnym okrucieństwem - zagrożone są karą od 12 lat więzienia, do dożywotniego pozbawienia wolności. W mowie końcowej prokuratura domagała się dla mężczyzny kary dożywocia.

Wyrok dla gwałciciela ze Środy Wielkopolskiej

Ostatecznie w środę poznański Sąd Okręgowy orzekł, że Tomasza B., dopuścił się kilkukrotnego zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem i nieudzielenia pomocy 46-letniej Anecie M. w Środzie Wlkp. Wyrok nie jest prawomocny. Podobnie jak cały proces, uzasadnienie wyroku także było niejawne.

Po ogłoszeniu orzeczenia zarówno prokurator, jak i obrońca zapowiedzieli złożenie wniosków o pisemne uzasadnienie wyroku i wówczas – jak podali – będą podejmowali decyzje o ewentualnym skierowaniu do sądu apelacji od tego wyroku.

Prawomocny wyrok dla Kamila Ł. za gwałt w Pustkowie Osiedle
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE