Policja

i

Autor: KPP Bełchatów

Policja

Brutalne pobicie w Wągrowcu. 39-letnią kobietę znaleziono nad jeziorem. W sprawie zatrzymano 38-latka

2023-12-09 14:41

Nad Jeziorem Durowskim w Wągrowcu znaleziono wychłodzoną 39-letnią kobietę z obrażeniami twarzy, powstałymi najpewniej w wyniku pobicia – powiedział PAP w sobotę, 9 grudnia oficer prasowy KPP w Wągrowcu asp. Dominik Zieliński. W sprawie zatrzymano 38-letniego mężczyznę, który był pijany.

Pobicie kobiety w Wągrowcu

Jak powiedział PAP oficer prasowy KPP w Wągrowcu asp. Dominik Zieliński, „w piątek wieczorem, kilkanaście minut po godzinie 21.00 służby powiadomione zostały przez pracownika ochrony klubu znajdującego się nad Jeziorem Durowskim o odnalezionej kobiecie na trawniku nieopodal". Z przekazanego zgłoszenia wynikało, że kobieta ma obrażenia twarzy i jest wychłodzona.

Zieliński zaznaczył, że 39-letnia kobieta została zabrana do szpitala w Pile.

„Policjanci ustalili, że obrażenia kobiety powstały najpewniej w wyniku uderzeń, stąd dalsze działania funkcjonariuszy polegały na ustaleniu i zatrzymaniu potencjalnego sprawcy” - wskazał.

Pobicie w Koszalinie

Jeszcze tego samego wieczoru, krótko przed północą, policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca Wągrowca, który - jak ustalono - jest bliską osobą pokrzywdzonej. Zieliński powiedział PAP, że mężczyzna w chwili zatrzymania był pijany; miał ok. 2 promili alkoholu w organizmie. Mężczyzna został doprowadzony do wągrowieckiej jednostki policji, na dalsze czynności.

„Przeprowadzone przez policjantów dotychczas czynności uprawdopodobniają, że zatrzymany może być sprawcą uszkodzeń ciała pokrzywdzonej. Wszystkie okoliczności zajścia są wyjaśniane” – podkreślił Zieliński.

Dwoje małych dzieci i kobieta zostali ranni. Groźny wypadek w Gnieźnie

Sonda
Czy kary za pobicie powinny być wyższe?