Bodo/Glimt - Lech Poznań. Relacja z meczu 1/16 Ligi Konferencji Europy

Autor: PAP/EPA/Mats Torbergsen Bodo/Glimt - Lech Poznań. Relacja z meczu 1/16 Ligi Konferencji Europy

Lech Poznań zremisował z Bodo/Glimt. Wszystko rozstrzygnie się w rewanżu!

2023-02-16 20:38

Lech Poznań zremisował z Bodo/Glimt (0:0) w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Konferencji Europy. Poznaniacy mogą być zadowoleni z takiego rezultatu i z nadzieją patrzeć na rewanżowy mecz w stolicy Wielkopolski. Jak wyglądał mecz Bodo - Lech? Relacja z tego spotkania na eska.pl.

Bodo/Glimt - Lech Poznań - relacja z meczu 1/16 finału Ligi Konferencji Europy

Na ten mecz czekała cała piłkarska Polska. Lech Poznań udał się do Norwegii z jednym celem: osiągnąć, jak najlepszy wynik przed rewanżem w stolicy Wielkopolski. Kolejorz nie był faworytem bukmacherów, ale piłkarze i trener byli pewni siebie. - Każdy z nas chce napisać swoją historię i awansować dalej w Lidze Konferencji Europy. Mamy świadomość tego, że polski zespół od lat nie przeszedł pierwszego rywala na wiosnę, a my mamy na to szanse - przyznawał na przedmeczowej konferencji trener John van den Brom.

Od pierwszych minut inicjatywa była jednak po stronie gospodarzy, którzy raz po raz nacierali na bramkę Kolejorza. Lechici skupili się na bronieniu i szukaniu swoich szans w kontratakach. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, co z pewnością mogło cieszyć gości z Poznania.

Drugą połowę poznaniacy rozpoczęli z nieco większą intensywnością. W 53. minucie doskonałą sytuację miał Filip Marchwiński, który nie wykorzystał podania Filipa Szymczaka. Gospodarze jednak byli w dalszym ciągu stroną dominującą. Ostatecznie żaden z zespołów nie potrafił znaleźć drogi do siatki rywali.

Bezbramkowy remis to dla Lecha dobry wynik. Losy awansu do 1/8 finału LKE rozstrzygną się więc w stolicy Wielkopolski.

Bodo/Glimt - Lech Poznań. Kiedy rewanż?

Rewanżowe spotkanie 1/16 finału Ligi Konferencji Europy pomiędzy Lechem Poznań, a Bodo/Glimt zaplanowano na czwartek (23 lutego). Początek meczu na stadionie przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu o godz. 21:00. Klub informuje, że w sprzedaży ciągle są bilety na mecz Lech - Bodo. Więcej informacji o wejściówkach na to spotkanie znajduje się TUTAJ.