Drogi poznań

i

Autor: Urząd Miasta Poznania

Komunikacja

Bezpieczniej na poznańskich drogach

2023-09-27 13:54

Policja od 2018 roku odnotowała spadek liczby wszystkich wypadków o ponad 35%. Jak przekonują władze miasta to między innymi efekt nie tylko wyższych mandatów, ale także licznych inwestycji.

Coraz bezpieczniej na poznańskich drogach. Od 2018 roku liczba wypadków ze skutkiem śmiertelnym spadła w mieście o połowę. Rzadziej dochodziło także do mniej poważnych zdarzeń.

- W 2018 roku odnotowano ich 862, cztery lata później już tylko 551, natomiast do połowy września tego roku 384. Porównując lata 2018 - 2022 to spadek o 36 procent.-powiedziała nam Anna Bręk z poznańskiej Policji.

Władze miasta przekonują, że to efekt licznych inwestycji takich jak doświetlenie przejść dla pieszych czy budowa nowych sygnalizacji świetlnych, jednak jak przyznaje Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania pracy wciąż jest sporo.

- Rondo Śródka z pewnością jest takie jednym z miejsc, wiadomo, że wymaga ono modernizacji, czy przebudowy, ta wiąże się oczywiście z koniecznością osadzenia jej w takim czasie, żeby w tym kwartale miasta nie toczyły się żadne inwestycje- mówi Mariusz Wiśniewski.

Urzędnicy cały czas zaznaczają, że nawet najlepsze drogi nie są w stanie zagwarantować całkowitego bezpieczeństwa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE