święta

i

Autor: pixabay.com

Bezpieczne święta w czasie pandemii koronawirusa. Jak to zrobić?

2021-12-22 13:00

To już drugie święta w cieniu koronawirusa. Chociaż nieco już się przyzwyczailiśmy do życia w pandemii, nie powinniśmy lekceważyć zasad bezpieczeństwa. Co zrobić, że rodzinne święta były także bezpieczne?

To już drugie święta w cieniu koronawirusa. Chociaż do pandemii jesteśmy już przyzwyczajeni, nie można lekceważyć zasad bezpieczeństwa. Ograniczanie kontaktów to podstawa - apelują lekarze z Poznania. Lepiej zamiast wielu krótkich wizyt u różnych członków rodziny, postawić na dłuższe odwiedziny w mniejszym gronie.

Przede wszystkim należy obserwować swój organizm. Kiedy pojawia się kaszel, katar czy słabe samopoczucie, lepiej zostać w domu i nie narażać zwłaszcza starszych członków rodziny.​

ESKA XD #038 - DROGIE PREZENTY, NOWY MATRIX, GRY 2022, MIŁOŚĆ I PRZEZNACZENIE

A czy warto robić test przed wyjazdem na święta? Czy dezynfekcja rąk i ograniczanie kontaktu fizycznego podczas kilkudniowej wizyty u rodziny ma sens? O tym Ewa Stefanowicz rozmawia z doktor Eweliną Gowin, pediatrą i specjalistką chorób zakaźnych.

Posłuchaj całej rozmowy z doktor Eweliną Gowin

Gwara - Sprawdź, czy zrozumiesz, co do Ciebie mówią w innych regionach Polski

Pytanie 1 z 12
Jeżeli ktoś zaproponuje Ci na Warmii i Mazurach "anielskie ruchańce" to znaczy, że...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE