Ceny paliwa wrzesień 2022 - ile będzie kosztować benzyna? Cena ropy i gazu zaskoczy!

i

Autor: canva.com Ceny paliwa wrzesień 2022 - ile będzie kosztować benzyna? Cena ropy i gazu zaskoczy!

Będzie więcej stacji benzynowych na trasie S5 Poznań - Wrocław!

2023-02-22 11:32

To długo wyczekiwana inwestycja przez podróżujących z Poznania do Wrocławia. Obecnie na wielkopolskim odcinku S5 można zatankować jedynie w jednym miejscu w każdym kierunku. Teraz to się zmieni. O szczegółach piszemy na eska.pl.

Nowe stacje benzynowe powstaną na trasie S5 łączącej Poznań z Wrocławiem. - Ogłosiliśmy kolejne postępowania przetargowe na dzierżawę, budowę i eksploatację Miejsc Obsługi Podróżnych Zamysłowo oraz Wilkowice. Oba MOP-y zlokalizowane są w ciągu S5 na trasie Poznań – Wrocław pomiędzy Wronczynem a Lesznem - powiedziała nam Alina Cieślak z GDDKiA.

Obecnie na MOP-ach w Zamysłowie i Wilkowicach kierowcy mogą jedynie skorzystać z toalety. To za 2 lata ma się zmienić. - Są to MOP-y o funkcji komercyjnej obejmujące miejsca parkingowe, wypoczynkowe, sanitarne oraz stację paliw, stanowiska obsługi pojazdów i obiekty gastronomiczno-handlowe - mówi Cieślak.

Teraz kierowcy na wielkopolskim odcinku trasy mogą skorzystać tylko z jednej stacji benzynowej w każdym kierunku. Jadąc do Wrocławia, zatankujemy na MOP-ie Folwark, a na trasie do Poznania w Golinie Wielkiej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE