Azerski Karabach Agdam rywalem Lecha w 1. rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów!

2022-06-14 12:39
Lech Poznań
Autor: Cyfra Sport Lech Poznań

Azerski Karabach Agdam będzie rywalem Lecha Poznań w pierwszej rundzie kwalifikacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Losowanie par odbyło się we wtorek w szwajcarskim Nyonie. Mecze tej fazy zostaną rozegrane 5/6 i 12/13 lipca, pierwszy w Polsce.

UEFA przed losowaniem 1. rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów dokonała podziału na koszyki zespołów rozstawionych i nierozstawionych. Lech Poznań, który w najbliższej edycji tych rozgrywek będzie reprezentował Polskę, znalazł się w tej drugiej grupie, gdyż w ostatnich latach nie rywalizował w Champions League.

"Kolejorz" trafił na jedną z pięciu drużyn rozstawionych. Dziewięciokrotny mistrz Azerbejdżanu to szczególnie niewygodny rywal dla polskich zespołów - w sezonie 2010/11 w eliminacjach Ligi Europy wyeliminował Wisłę Kraków, trzy lata później Piasta Gliwice, by wreszcie w sezonie 2020/21 w decydującym spotkaniu o awansie do fazy grupowej tych rozgrywek pokonać w Warszawie Legię 3:0.

Z tych pięciu meczów polskie drużyny wygrały tylko jeden.

Założony w 1995 roku Karabach od sezonu 2014/15 regularnie występuje w fazie grupowej europejskich pucharów, głównie w Lidze Europy. Ma jednak też za sobą debiut w Lidze Mistrzów (2017/18), gdy jego zawodnikiem był Jakub Rzeźniczak, a w ostatnim sezonie zajął drugie miejsce w grupie Ligi Konferencji i odpadł w fazie pucharowej po dwóch porażkach z Olympique Marsylia (0:3, 1:3).

W 1. rundzie kwalifikacji Champions League wystąpią mistrzowie 29 państw z miejsc 22-51 w krajowym rankingu UEFA, z wyjątkiem Liechtensteinu, oraz jeden zwycięzca rundy wstępnej.

Aby awansować do fazy grupowej, Lech będzie musiał wyeliminować czterech rywali.

Losowanie potencjalnych par 2. rundy kwalifikacji - w środę.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE