Aż 130 zarzutów dla podejrzanego o kradzieże z włamaniem!

2021-10-15 8:21
kajdanki policja
Autor: Tima Miroshnichenko - Pexels

Kryminalni z Ostrowa Wlkp. zatrzymali mężczyznę, który posługiwał się cudzymi kartami płatniczymi. Podejrzany usłyszał 130 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem – przekazała w czwartek PAP rzecznik prasowy ostrowskiej policji mł. asp. Małgorzata Michaś.

Zatrzymany to 52-latek ze Środy Wlkp., który - jak poinformowała mł. asp. Małgorzata Michaś - kradł portfele mieszkańcom Wielkopolski.

W wrześniu ostrowscy policjanci otrzymali kilka zgłoszeń od pokrzywdzonych, którzy poinformowali, że w nieustalonych okolicznościach skradziono im portfel z dokumentami, gotówką i kartą bankomatową. Po pewnym czasie okazywało się, że ktoś dokonywał płatności kartami metodą zbliżeniową. Z kont pokrzywdzonych znikało po kilkaset złotych.

"Policjanci zabezpieczyli kilka nagrań monitoringu. Ustalili, że sprawcą tych przestępstw może być 52-latek z powiatu średzkiego. Typowania funkcjonariuszy okazały się celne. Mężczyznę zatrzymali w Poznaniu. Znaleźli przy nim kartę bankomatową, która nie była jego własnością" – powiedziała rzecznik.

Podejrzany, który usłyszał 130 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem na konta bankowe, odpowie za to w warunkach recydywy. Sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE