Awantura w sklepie o maseczki. Policjanci musieli użyć gazu

2021-12-02 13:52
Maseczki
Autor: Radio Plus Głogów

Policjanci z Leszna użyli gazu pieprzowego wobec 39-latka, który był w sklepie bez maseczki. Podczas interwencji mężczyzna był agresywny - podała w czwartek policja.

Mł. asp. Daria Żmuda z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie powiedziała PAP, że we wtorek około godz. 18, przy wejściu do sklepu w Lesznie, funkcjonariusze zwrócili uwagę 39-letniemu klientowi, iż jego założona pod brodą maseczka ochronna nie zakrywa w odpowiedni sposób ust i nosa.

"Mężczyzna na tę uwagę zareagował agresją w stosunku do funkcjonariuszy. Zaczął podnosić głos, był wulgarny, nie reagował na polecenia uspokojenia się. Policjanci nałożyli na mężczyznę mandat za używanie słów wulgarnych w miejscu publicznym i brak maseczki, a chcąc dokończyć czynności poprosili go o wyjście na zewnątrz budynku" – opisała.

Wówczas mężczyzna stał się jeszcze bardziej agresywny. "Napierał na policjantów uniemożliwiając im przeprowadzenie czynności służbowych, wobec czego funkcjonariusze użyli gazu pieprzowego" – powiedziała.

Policjanci wezwali na miejsce dodatkowy patrol. 39-latek uspokoił się po przeprowadzeniu do radiowozu. Żmuda dodała, że policjanci znajdowali się na terenie marketu w ramach rutynowych działań sprawdzając, czy mieszkańcy stosują się do ograniczeń pandemicznych.

39-latek odpowie przed sądem za niezakrywanie ust i nosa przy pomocy maseczki, zakłócanie ładu i porządku publicznego, niestosowanie się do poleceń policjantów i stosowanie wulgarnych słów w przestrzeni publicznej. Za te wykroczenia grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Quiz. Skąd się wzięły nazwy miesięcy?

Pytanie 1 z 12
"Luty" oznaczał w języku staropolskim miesiąc...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE