5 respiratorów, maseczki oraz inny sprzęt medyczny trafi z Poznania do Kamerunu!

2021-02-18 16:30
Sprzęt medyczny trafi z Poznania do Kamerunu oraz Republiki Środkowoafrykańskiej
Autor: Fundacja Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio"

5 respiratorów i inny sprzęt medyczny trafi z Poznania do Kamerunu oraz Republiki Środkowoafrykańskiej. Fundacja Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio" przygotowała dzisiaj transport darów dla tych państw afrykańskich.

Przekazywany sprzęt najpierw pojedzie do Wrocławia. Tam będzie spakowany do kontenera i wysłany do Gdyni. W końcu drogą morską trafi do portu w Duali. Wśród darów są bardzo potrzebne rzeczy.

Przede wszystkim sprzęt medyczny. Wysyłamy unit stomatologiczny, bo założymy tam już kolejny polski gabinet stomatologiczny. Wysyłamy również wózki inwalidzkie zakupione przez zaprzyjaźnionego z fundacją księdza.

Mówi Justyna Janiec-Palczewska z Fundacji Redemptoris Missio. W transporcie znajdują się także opatrunki, środki ochrony osobistej, maseczki czy płyny do odkażania.

Zwłaszcza w Kamerunie jest najwięcej polskich misjonarzy. Oni tam na miejscu budują szkoły, budują przychodnie, więc świadczą oprócz swojej posługi również taką bardzo pomocową rolę i to jest naprawdę nie do przecenienia.

Dodaje Justyna Janiec-Palczewska. Polscy misjonarze odbiorą kontener ze sprzętem i rozdysponują go pomiędzy poszczególne misje, a respiratory zostaną przekazane do pobliskiego szpitala.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE