1,2 miliona złotych na wsparcie kultury w Poznaniu. Do kogo trafią pieniądze?

2020-12-17 9:28
Kultura i sztuka w pandemii i po jej zakończeniu. Opublikowano zbiorczy raport z wnioskami
Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Panel dyskusyjny przy okazji premiery raportu w Małopolskim Ogrodzie Sztuki.

158 osób objętych bezpośrednim wsparciem i 277 specjalnych działań i projektów - to bilans pakietu interwencyjnego "Poznań Wspiera" dla środowiska kulturalnego Poznania. Na koordynowany przez Wydział Kultury UMP program miasto ostatecznie wydało 1 240 000 złotych.

Dokładnie 1 240 000 złotych – tyle pieniędzy przeznaczonych zostanie na kulturę w związku z pandemią koronawirusa. Wspomoże to 277 działań i projektów kulturalnych, a 158 osób dostanie z tego powodu stypenia.

- Byłbym szczęśliwy, prezentując dotychczasowe wsparcie dla sektora kultury z myślą, że pandemia już nam nie zagraża i możemy wszyscy wrócić do teatrów, sal koncertowych i galerii. Niestety, w nowy rok wkraczamy ze świadomością, że sektor kultury nadal wymaga szczególnej uwagi samorządu. Dlatego wspólnie z radnymi Miasta Poznania i Wydziałem Kultury planujemy w 2021 kontynuację najbardziej oczekiwanych działań z pakietu "Poznań Wspiera" - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Dramatyczny apel pani Natalii z Zabrza
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE