Aktywni w Podróży na polskich Maledwiach i nie tylko
Ewa i Rafał to uczestnicy tegorocznej edycji Mistrzostw, a zarazem autorzy bloga Aktywni w Podróży. Uwielbiają aktywnie spędzać czas. Nie obce są im takie aktywności jak trekking, chodzenie po górach, pokonywanie różnych szlaków czy odkrywanie nowych kierunków podróży. Chętnie odwiedzają zarówno te popularne, jak i mniej uczęszczane miejsca, nawet jeśli trzeba włożyć większy wysiłek w pokonanie do nich drogi. W ramach VII Turystycznych Mistrzostw Vlogerów i Blogerów wybrali się do województwa śląskiego, które znane jest nie tylko z wysokiego poziomu urbanizacji, ale również niezwykle ciekawych terenów zielonych.
Aktywni w Podróży w ramach konkursu stworzyli dwa wciągające filmy: „Za co kochamy śląskie! Rowery, kajaki, piesze wędrówki – śląskie aktywnie” oraz „The LOOP Beskidy, czyli Wielka Pętla Beskidzka – wyzwanie i przygoda: 250 km po górach!”. W pierwszym z wymienionych filmów przedstawili liczne miejsca i atrakcje, jakie warto zobaczyć, podczas podróży po Śląskiem. Cofnęli się na przykład w czasie do średniowiecza, podczas oglądania Podzamcza w Zamku Ogrodzieniec. Wspólnie z nimi mogliśmy również wybrać się na wycieczkę Rowerowym Szlakiem Orlich Gniazd, na którym czekają nie tylko piękne widoki, ale też atrakcje turystyczne, np. wielki głaz o nazwie Okiennik Wielki, Zamek Mirów, czy Zamek Bobolice. Odwiedzili również Rezerwat Smoleń, miejsce świetne na piesze wędrówki, podczas których można zobaczyć Zamek Pilcza.
Ewa i Rafał zabrali internautów również na spływ kajakowy Wartą od Częstochowy-Mirów do Kołbukowic, a w ich filmie można podziwiać zapierający dech w piersiach wschód słońca. A to ledwie ułamek wszystkich miejsc, jakie pokazali w swoich materiałach konkursowych.
Wizyta w Polskich Malediwach, czyli Park Gródek w Jaworznie
Wizyta w tym miejscu bez wątpienia przywodzi na myśl wakacje na egzotycznych Malediwach. Turkusowa woda, kładki z altankami ciągnące się kilometrami połacie zieleni – to wszystko sprawia, że zarówno w z góry, jak i z dołu, miejsce to zachwyca. Turyści znajdą tutaj liczne ścieżki spacerowe oraz rowerowe, nie brak też punktów widokowych, gdzie chce się usiąść i bez końca cieszyć oczy takimi widokami. Ewa i Rafał w swoim wpisie blogowym polecają to miejsce również na piknik!
Ich artykuł zyskał uznanie członków Kapituły Konkursy, a autorzy bloga Aktywni w Podróży zdobyli za niego nagrodę dodatkową w postaci 5 000 PLN. Wszystko ze względu na dokładny opis Arboretum Park Gródek oraz nawiązanie do 20-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej. Park Gródek powstał na terenach pokopalnianych zrekultywowanych ze środków unijnych. Warto się tu wybrać, by zobaczyć egzotyczne piękno. Polskie Malediwy to również dowód, że nie trzeba wyjeżdżać za granicę, żeby zwiedzić ciekawe miejsca.
Endless Travel przez Pomorze Zachodnie
Kolejnymi laureatami nagrody dodatkowej są Ela i Łukasz, czuli autorzy bloga „Endless Travel”. Podczas podróży niestraszne im nocowanie w namiocie, upały, mrozy, a także nieobce są im zarówno dłuższe wyjazdy, jak i krótkie citybreaki. Zwiedzą wszystko – od wielkich miast po bezdroża, których nie sięgnęła ręka człowieka. Wspólnymi siłami wybudowali kampervana, który stał się ich domem na kołach. Dzięki niemu mogą zwiedzać Polskę oraz cały świat na własnych zasadach.
Biorąc udział w konkursie, autorzy bloga „Endless Travel” wybrali się na wycieczkę po województwie zachodniopomorskim, by odkryć atrakcje i miejsca, warte odwiedzenia w tym rejonie. Okazuje się, że z pozoru nieturystyczne województwo, skrywa wiele atrakcji, które koniecznie każdy powinien zobaczyć. A jakie to atrakcje? Można to zobaczyć w ich filmach konkursowych – „Co zobaczyć na Pomorzu Zachodnim. Niesamowite Zachodniopomorskie!” i „Rowerem przez Pomorze Zachodnie. Szlaki rowerowe w Zachodniopomorskim”.
Podziemne Trasy Szczecina, Aleja Żeglarzy, Dwigozaury, Wyspa Grodzka, Wały Chrobrego to ledwie ułamek wszystkich ciekawych miejsc, jakie pokazali w stworzonych przez siebie materiałach. Warto podkreślić, że podczas swych podróży pokazali nie tylko miejsca, ale też spróbowali kultowego paprykarza szczecińskiego, który uwielbiają chyba wszyscy i to nie tylko na Pomorzu Zachodnim. Odwiedzając stolicę województwa zachodniopomorskiego, nie można nie zobaczyć, nawet z zewnątrz, budynku Filharmonii Szczecińskiej, którego biała bryła zdecydowanie wyróżnia się wśród pozostałych budynków miasta. Ciekawostką jest to, że obiekt ten zyskał miano Najlepszego Budynku w Europie!
W przerwie od zwiedzania można odpocząć na łonie natury i to w centrum miasta, czyli na Jasnych Błoniach, jednym z ulubionych miejsc rekreacyjnych Szczecinian. To miejsce doskonałe na spacery, jazdę rowerem, krótki przystanek na ławce czy piknik. Jednakże nie tylko Szczecin oferuje wiele atrakcji! Ela i Łukasz wybrali się też do winiarni Turnau w Baniewicach. Spróbowali również zachodniopomorskich miodów w Pasiece Fujarskich, przybliżając historię pszczelarstwa na ziemiach Pomorza Zachodniego. A ta historia jest całkiem bogata.
Zachodniopomorskie okiem kamery telefonu
Nie sposób również nie wspomnieć o ich wizycie w Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie. To miejsce, gdzie można cofnąć się w czasie do wczesnego średniowiecza i dowiedzieć się o tym, co łączy pierwszych Słowian oraz Wikingów – te dwie grupy miały bowiem wspólną, a zarazem burzliwą, historię. Wizyta w skansenie to dobra okazja, by nie tylko dowiedzieć się o ich historii, ale też pierwotnej kulturze, starych wierzeniach, ówczesnej modzie… po prostu sami musicie tu wpaść i to zobaczyć.
Miejsce to również skorzystało z Funduszy Europejskich. Wizyta tutaj w te wakacje to więc dobra okazja, by zobaczyć, efekt 20-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej. Podczas wizyty w takich miejscach jak Centrum Słowian i Wikingów umożliwia przyjrzenie się efektom licznych inwestycji w rozwój kultury, historii i turystyki. Na swoim TikToku zaprezentowali to właśnie Ela i Łukasz a ich materiał został doceniony przez Kapitułę Konkursu, która nagrodziła ich kwotą w wysokości 5 000 PLN.
Koniec VII Turystycznych Mistrzostw Vlogerów i Blogerów to początek przygód
Konkurs organizowany jest, aby promować polską turystykę w społeczeństwie. Autorzy vlogów i blogów biorą udział w rywalizacji, aby pokazać najciekawsze i różne rejony naszego kraju. Oznacza to, że mimo tego, że tegoroczna edycja konkursu się zakończyła, to przygody wakacyjne trwają nadal! Tym razem to internauci, zainspirowani wyprawami swoich ulubieńców, mogą spakować plecaki i wybrać się w swoją podróż po zakamarkach Polski. I co najlepsze, wcale nie trzeba daleko wyjeżdżać! Czasami najlepsze atrakcje czają się tuż za rogiem. A jeśli i Ty również szukasz inspiracji na wyjazd w te wakacje, odwiedź stronę Turystycznych Mistrzostw Vlogerów i Blogerów i sam zobacz, jakie atrakcje znajdziesz w obrębie naszego kraju.