Wystartowała modernizacja alei Spacerowej w Płocku

2022-08-16 7:03
spacerowa
Autor: Urząd Miasta Płock

Prace mają zakończyć się w listopadzie tego roku. Wykonawca jednak jeszcze przez trzy lata będzie zajmować się pielęgnacją zieleni. Koszt – całej inwestycji prawie 1,8 mln zł.

Inwestycja zacznie się od budowy kanalizacji deszczowej wraz z przyłączami do poszczególnych nieruchomości oraz od ułożenia wodociągu. Następnie przyjdzie kolej na nawierzchnię z kostki betonowej o długości 185 i szerokości 5,4 metra oraz na utwardzenie miejsc pod ławki. W planach mamy ustawienie 15 ławek z oparciem i podłokietnikiem, 4 ławek bez oparcia, a do tego jeszcze postawienie 6 leżanek i trzech siedzisk. Plus 10 stojaków na rowery.

– Aleja Spacerowa przejdzie metamorfozę. Praktycznie zbudujemy ją od podstaw: powstanie kanalizacja deszczowa i wodociąg, potem deptak dla pieszych i rowerów, pojawi się jeszcze LED-owe oświetlenie, a także różnego rodzaju ławeczki, na koniec posadzimy prawie 30 drzew oraz blisko 350 krzewów – informuje prezydent Andrzej Nowakowski.

Wykonawca inwestycji ma posadzić 27 drzew liściastych, prawie 350 krzewów oraz prawie 2,8 tys. sztuk bylin i traw ozdobnych. Ponad 200 mkw powierzchni zajmą rabaty w formie „deszczowych ogrodów” - obniżonych terenów zielonych, które gromadzą wodę opadową i służą jako małe zbiorniki retencyjne.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE