eska wspiera

i

Autor: ESKA.PL

Wspieramy Płockie Miejscówki: Radio Eska pomaga lokalnym biznesom! [AKCJA ESKI]

2020-12-07 14:35

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie. Wiele osób znalazło się w trudnej sytuacji. Tak jest między innymi z przedsiębiorcami, którzy musieli ograniczyć swoją działalność lub w ogóle zamknąć biznesy. Tym, którzy walczą ze skutkami pandemii chcemy pomóc. Historia lokalnej restauracji, kawiarni, piekarni czy szewca może pojawić się na antenie Radia Eska Płock na 95.2 FM. Sprawdźcie szczegóły.

Eska Płock startuje z akcją „Wspieramy Płockie Miejscówki”. W jej ramach nasi dziennikarze odwiedzą właścicieli biznesów, którzy w związku z pandemią koronawirusa walczą o przetrwanie na rynku. Rozmowa emitowana będzie w serwisach informacyjnych Eska Płock News, a także na naszej stronie internetowej, plock.eska.pl.

O pomoc chcielibyśmy poprosić też Was, Czytelniczki i Czytelników oraz Słuchaczki i Słuchaczy Radia Eska. W końcu to Wy najlepiej wiecie, co dzieje się w Płocku i kto w tej chwili najbardziej potrzebuje naszej pomocy. Chodzi nam o miejsca, które odwiedzacie na co dzień. W których pijecie kawę, kupujecie ulubione słodycze czy miejsce, w którym Wasze ubrania dostają nowe życie. Może to być restauracja, kawiarnia, cukiernia, szewc, zakład krawiecki, księgarnia… Nie ma żadnych ograniczeń. Ważne, by był to lokalny biznes, który znalazł się w trudnej sytuacji. Chcemy pomóc mieszkańcom Płocka i okolic.

Znacie miejsce, które z powodu pandemii musiało ograniczyć swoją działalność? A może jesteś właścicielem biznesu, który walczy o przetrwanie? Koniecznie daj nam znać! Na zgłoszenia czekamy pod adresem plock@eska.pl. Tam możecie wysyłać nazwy lokali, które – Waszym zdaniem – powinny pojawić się na antenie Radia Eska Płock na 95.2 FM. Ważna informacja jest taka, że udział w akcji jest BEZPŁATNY.

Festa Italiana

Festa

i

Autor: archiwum prywatne

Nie ma nic lepszego niż zapach świeżo pieczonej pizzy. Tak zazwyczaj jest w pizzerii Festa Italiana w Płocku. Niestety w czasie trwającej pandemii sytuacja uległa zmianie. Mówi Łukasz Chrobot z Festy.

Festa Italiana

Akademia Jogi

joga

i

Autor: archiwum prywatne
Akademia Jogi

Od 15 lat płocka akademia jogi stara się dbać o zdrowie mieszkańców miasta. Niestety pandemia sprawiła, że po raz pierwszy od lat zajęcia jogi się nie odbywają. Założycielka Karolina Spychalska mówi, że aby definitywnie nie zamknąć akademii zmuszona była się trochę przebranżowić.

SklepOptyczny.eu

okulista

i

Autor: archiwum prywatne
SklepOptyczny.eu

Płockie firmy nie mają łatwo w czasie trwającej pandemii. Niektórzy przedsiębiorcy muszą wychodzić poza mury swojego lokalu aby szukać klientów i uchronić swój biznes przed bankructwem. Tak robi m.in. Justyna Ossowska prowadząca SklepOptyczny.eu na Podolszycach.

Antrykot

antrykot

i

Autor: archiwum prywatne

W dobie pandemii lokale gastronomiczne na Starym Mieście robią co mogą aby nie zamknąć swojej działalności. Płocki Antrykot znalazł sposób jak zapełnić puste stoliki. Mówi właściciel restauracji.

Antrykot

Bistro 35

Chociaż zaczęli działać w tym roku już na początku trwania epidemii dowozili jedzenie pracownikom szpitali i pogotowia. Mowa o Bistro 35, które od czasu zamknięcia gastronomii radzi sobie na płockim rynku coraz gorzej. Mówi Bogdan Bartkowski.

Bistro 35
Bistro

i

Autor: archiwum prywatne

La Bodega

La Bodega

i

Autor: La Bodega

Ciężkie czasy nie oszczędzają nowych przedsiębiorców. Codziennie doświadcza tego La Bodega przy ulicy Tumskiej, czyli knajpka serwująca przede wszystkim kuchnię hiszpańską

Ryszard Bieliński - La Bodega

Lekkie Ciacho

Lekkie Ciacho

i

Autor: Lekkie Ciacho

Słodkie wypieki wcale nie muszą być tuczące co od lat udowadnia w Płocku cukiernia Lekkie Ciacho. Niestety w dobie koronawirusa nie radzi ona sobie najlepiej. Jeżeli jej obawy się ziszczą to w styczniu zniknie z mapy miasta

Lekkie Ciacho

Oberża pod Strzechą

Oberża pod Strzechą

i

Autor: Oberża pod Strzechą

Oberża pod Strzechą to klimatyczne miejsce które zna chyba każdy płocczanin. W czasach pandemii musi się ona mierzyć z nowymi wyzwaniami. Jest nim między innymi jedzenie na dowóz

Oberża pod Strzechą

Piccantino

Piccantino

i

Autor: Piccantino

Piccantino to rodzinna włoska knajpka niedaleko starówki. Szefem kuchni jest tam kalabryjczyk z krwi i kości który poza gotowaniem gra na gitarze i śpiewa dla swoich gości​. Dla Włocha to właśnie ich brak jest najgorszy w czasach pandemii

Piccantino

Akademia Ruchu Płock

akademia

i

Autor: archiwum prywatne

Akademia Ruchu Płock stara się dbać o zdrowie i kondycję mieszkańców naszego miasta. Niestety obostrzenia, które dotknęły siłownie i kluby fitness sprawiły, że codzienna praca Akademii jest bardzo utrudniona. Mówi Anna Brzezińska.

Płocka Akademia Ruchu

Nalesy

Nalesy Płock
pizza

i

Autor: archiwum prywatne

Nalesy – to miejsce, które od lat nie tylko zajmuje się pustymi brzuchami płocczan ale także skupia kibiców Wisły. Tam bowiem zawsze obejrzeć można mecze niebiesko biało niebieskich. Lokal który nie specjalizował się w dowożeniu jedzenia do klientów w czasie pandemii zmuszony był zmienić przyzwyczajenia. Mówi Marcin Kowalewski.

Pizza Primo Płock

W Płocku na Północnej przygotowują pizze od 7 już lat. Niestety wraz z przyjściem pandemii pizzeria Primo radzi sobie coraz gorzej. Jak mówi właściciel Mateusz Bachanek pracy jest dużo mniej.

Pizzeria Primo Płock
pizza primo

i

Autor: archiwum prywatne

Inari Sushi

Tylko jedząc sushi w lokalu jesteśmy w stanie do końca poczuć azjatycki klimat. W dobie koronawirusa nie jest to niestety możliwe przez co cierpi między innymi płockie Inari Sushi

Inari Sushi
Inari Sushi

i

Autor: Inari Sushi

Dolce Caffe

Dolce Caffe od 14 lat oferuje płocczanom słodkości i gorące napoje. Niestety koronawirus zmusił kawiarnie do czegoś czego nie oferowała wcześniej czyli dowozów. Powstała tam nawet słodka poczta jednak wciąż jest ciężko

Dolce Caffe
Dolce Caffe

i

Autor: Dolce Caffe

W Cztery Oczy

Dobór oprawek w przyłbicy nie należy do łatwych ani szybkich. Codziennie przekonuje się o tym salon optyczny W Cztery Oczy i jego klienci których przez wirusa jest niestety mniej. Właściciel ma nadzieję że po 13 latach działalności nie zniknie z Płockiego rynku

W Cztery Oczy
W cztery oczy

i

Autor: pixabay.com
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE