Ważne zwycięstwo płockich koszykarek - MON-POL wygrywa z Politechniką [WIDEO]

2020-02-13 13:56
MON-POL
Autor: JJ

Mon Pol Płock wygrał swój ostatni mecz rundy zasadniczej na własnym parkiecie. Wczoraj późnym wieczorem podopieczne Ireneusza Jasińskiego pokonały drugi zespół Politechniki Gdańskiej 85 do 49.

Nasza drużyna tylko w pierwszej kwarcie miała kłopoty. Rywalki zaskoczyły dobra skutecznością. Na szczęście po krótkiej przerwie Mon Pol poprawił grę w obronie, co pozwoliło wyprowadzać kontry. Nie zabrakło też rzutów za trzy punkty w wykonaniu Patrycji Kaczor oraz Darii Walczak. Najwięcej punktów, po 14, zdobyła właśnie Kaczor oraz Lucyna Kotonowicz, która również trafiła dwie "trójki".

Po tym zwycięstwie MON-POL awansował na trzecie miejsce w tabeli I ligi i jest coraz bliżej zapewnienia sobie występu w play-offach. Do końca rundy zasadniczej pozostały dwa spotkania. Oba podopieczne Ireneusza Jasińskiego zagrają na wyjeździe. Pierwsze już w najbliższy weekend. 15-tego lutego płocczanki zmierza się z SKK Polonią Warszawa.

Tabela PZKosz
Autor: PZKosz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE