Wandale niszczą przystanki Komunikacji Miejskiej

2022-05-09 8:42
Zniszczona wiata
Autor: Urząd Miasta Płocka

Od początku roku ktoś wybił z wiat przystankowych w Płocku już 11 szyb. Ostatnią - w środę 4 maja. Płocki Ratusz apeluje o zwrócenie uwagi na to, co dzieje się na przystankach i przekazywanie na policję sygnałów o aktach wandalizmu.

Tylko w kwietniu i w pierwszych dniach maja wandale zniszczyli 6 szyb. Najczęściej uszkadzane są wiaty na Międzytorzu, w Borowiczkach oraz Imielnicy. W tym roku po raz trzeci ktoś potłukł szyby np. na przystanku „Sielska” na tym ostatnim osiedlu.

Koszty napraw są bardzo wysokie. Najmniejsza szyba, jaka została zniszczona kosztowała 960 zł. A są przypadki, że dużą trzeba zapłacić nawet 2,8 tys. zł. Pięć pierwszych napraw wiat przystankowych pochłonęło w tym roku łącznie prawie 9 tys. zł. Ostatnie szkody Urząd szacuje również na 9 tys. zł.

Szyby do płockich wiat przystankowych są bardzo drogie, są grube (mają grubość 8 mm) i zdobi je wzór, opracowany i wykonywany specjalnie dla Płocka.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE