anatomia

i

Autor: Pixabay

Urządzenie niczym z filmu science fiction trafi do Mazowieckiej Uczelni Publicznej

2021-04-20 11:31

Samorząd Mazowsza przekaże 400 tys. zł na zakup wirtualnego stołu anatomicznego dla Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku. Ten innowacyjny sprzęt będzie wykorzystywany przez studentów pielęgniarstwa, położnictwa i kosmetologii podczas zajęć z anatomii, anatomopatologii i fizjologii.

Wirtualny stół anatomiczny prezentuje wirtualne ciało człowieka w rzeczywistych rozmiarach z realistyczną i dokładną wizualizacją 3D anatomii ludzkiej: szkieletu, organów i tkanek. Ułatwi studentom poznanie budowy i rozmieszczenia poszczególnych narządów oraz umożliwi symulowanie doświadczenia ze stołu operacyjnego i sekcyjnego. Różne obrazy można dowolnie dostosowywać „krojąc je”, dzieląc na warstwy i segmentując. Pozwoli to na lepsze zrozumienie przez studentów anatomii, funkcji i procesów zachodzących w ciele człowieka.

o bardzo nowoczesne i funkcjonalne narzędzie edukacyjne. Poprzez połączenie trzech urządzeń w jednym, czyli RTG, tomografu komputerowego i rezonansu magnetycznego stół jest doskonałą alternatywą do nauki anatomii człowieka i ułatwi zdobywanie wiedzy młodym ludziom, którzy w przyszłości zasilą kadry medyczne i będą pomagać pacjentom - mówi Adam Struzik Marszałek województwa mazowieckiego. 

Studenci i instruktorzy będą mogli zgromadzić się wokół stołu wizualizacyjnego, aby bardzo dokładnie obejrzeć narządy i tkanki. Dodatkowo dzięki zastosowanemu w nim interfejsowi dotykowemu będą mogli z łatwością przekazywać sobie nawzajem pomysły czy polecenia, a także sprawdzić swoją wiedzę poprzez udział w quizach i konkursach. Będą też mogli za pośrednictwem internetu wymieniać się informacjami oraz dyskutować na temat analizowanych przypadków z użytkownikami tego typu wirtualnych stołów na całym świecie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy spodziewasz się czwartej fali zachorowań na COVID-19?