Ukrywali się, bo chcieli uniknąć odsiadki

2021-07-14 10:47
POlice
Autor: Jakub Chonchera

Za mury więzienia trafili kolejni poszukiwani, skazani za popełnione przestępstwa. Jeden z nich, poszukiwany listem gończym chciał uniknąć odsiadki, więc ukrywał się poza granicami Polski.

Do Komisariatu Policji w Płocku wpłynęły materiały dotyczące poszukiwań dwóch młodych płocczan, ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Jeden z nich, poszukiwany był w celu odbycia kary pozbawienia wolności, m.in. za oszustwa i kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających. 30-latek, aby uniknąć odsiadki wyjechał z kraju. Sąd w 2019 roku wydał za skazanym, list gończy.

Kryminalni z komisariatu pracując nad zatrzymaniem poszukiwanych, ustalili, że 30-latek mógł jednak wrócić do Polski, więc postanowili złożyć mu niezapowiedzianą wizytę. Kompletnie zaskoczony mężczyzna, został zatrzymany przez policjantów w miejscu pracy( na terenie powiatu płockiego) i od razu doprowadzony do zakładu karnego. Tam spędzi kolejne miesiące- nie wykluczone, że i kolejne lata.

Za mury więzienia trafił również poszukiwany 31-latek. Płocczanin został zatrzymany przez policjantów, w swoim mieszkaniu. Skazany za liczne kradzieże sklepowe mężczyzna, spędzi wakacje w zakładzie karnym.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE