Świąteczna iluminacja Płocka. W tym roku o wiele skromniejsza przez oszczędności

2022-11-15 6:00
Choinka Płock
Autor: Urząd Miasta Płock

Wczoraj w Płocku rozpoczął się montaż świątecznych dekoracji. W pierwszej kolejności udekorowane zostaną latarnie przed Ratuszem. Jednak ze względu na oszczędności, w tym roku będą skromniejsze.

Na placu przed ratuszem, podobnie jak w ubiegłym roku, ozdobiona zostanie też fontanna, dwa drzewa oraz obrysy kamienic. Na rynku stanie również choinka. Na trawniku na placu Narutowicza pojawią się natomiast dekoracje w kształcie bombek (te same, które w ubiegłym roku zdobiły nabrzeże wiślane). Dekoracje świąteczne rozświetlą także kilka ulic starówki: Bielską (na odcinku od Starego Rynku do Kwiatka), Grodzką i Tumską.

Z powodu oszczędności w tym roku zrezygnowaliśmy z dekoracji Alej Kobylińskiego, Jachowicza, Nowego Rynku, ul. Królewieckiej, Kwiatka, Kolegialnej, Sienkiewicza, Jerozolimskiej, Kościuszki, pozostałego odcinka ulicy Bielskiej, rond oraz nabrzeża wiślanego. Aby obniżyć koszty, oświetlenie świąteczne (oprócz tego zamontowanego na latarniach) będzie włączone krócej niż w poprzednich latach, od godz. 16 do 22.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE