Ponad 5,5 mln zł na wodociągi i kanalizację. Są pieniądze dla płockiego subregionu

2020-02-24 10:44
Woda
Autor: Jakub Chonchera

Gostynin, Bodzanów, Rościszewo, Brudzeń Duży, Mochowo i Bulkowo to sześć spośród 45 mazowieckich gmin, które otrzymają unijne wsparcie na inwestycje wodno-kanalizacyjne. Na ten cel przeznaczono przeszło 5,5 miliona złotych.

Decyzją zarządu województwa mazowieckiego do gmin z Mazowsza trafią w sumie ponad 53 mln zł w ramach PROW 2014-2020. Umowy w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz beneficjenci z subregionu płockiego.

Słabo rozwinięta infrastruktura wodno-ściekowa to wciąż duży problem. Na szczęście mazowieckie gminy aktywnie szukają wsparcia i zgłaszają projekty. Tym razem podpisujemy umowy na środki unijne w ramach PROW. W tej perspektywie gminy z subregionu płockiego pozyskały już 35 mln zł – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Otrzymane dofinansowanie beneficjenci przeznaczą m.in. na: budowę, przebudowę lub wyposażenie oczyszczalni ścieków, ujęć wody, stacji uzdatniania wody, systemów kanalizacji sanitarnej, przydomowych oczyszczalni ścieków oraz poprawę infrastruktury wodno-ściekowej.

Ponad 5,5 mln zł na wodociągi i kanalizację w subregionie płockim
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Inwestycje zostaną dofinansowane w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” w zakresie gospodarki wodno-ściekowej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Jest to efekt ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego konkursu.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE