Poduszki Berlińskie dla zaspanych kierowców w Płocku

2022-05-19 12:02
Poduszki Berlińskie
Autor: Urząd Miasta Płocka

Dbamy o bezpieczeństwo na naszych ulicach – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Dlatego w ostatnią środę dodatkowo zabezpieczyliśmy przejście dla pieszych przez ul. Nowowiejskiego i zamontowaliśmy poduszki berlińskie.

Chodzi o pasy przy skrzyżowaniu z ul. Okrzei. Korzysta z nich wiele dzieci, które idą tędy rano do szkoły i po południu wracają. Dla wielu seniorów jest to także droga do pobliskiego kościoła. Od kilku lat na przejściu tym piesi korzystali z tzw. azylu, który umożliwiał pokonanie ul. Nowowiejskiego w dwóch etapach. Mimo to mieszkańcy Starego Miasta poprosili o dodatkowe zabezpieczenia.

Po analizie Miejski Zarząd Dróg potwierdził, że kierowcy poruszają się po ul. Nowowiejskiego dość szybko i nie zawsze ustępują pierwszeństwa pieszym. Dzieje się tak mimo, że po zmianie przepisów mandat za takie zachowanie wynosi 1,5 tys. zł.

MZD zdecydował się na to drugie rozwiązanie. I w środę drogowcy zamontowali na ul. Nowowiejskiego dwie poduszki berlińskie wraz z kompletem znaków i separatorów, uniemożliwiających ominięcie tych progów zwalniających.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE