Nowe boiska przy ulicy Padlewskiego są już gotowe

2022-01-07 9:27
boisko
Autor: Urząd Miasta Płocka

Kompleks sportowy przy Zespole Szkół Usług i Przedsiębiorczości czeka już na powrót młodzieży do placówki. Budowa zaczęła się w lipcu ubiegłego roku. Od tego momentu do końca grudnia powstał zespół obiektów, którego „sercem” są dwa boiska wielofunkcyjne.

Większe można będzie wykorzystywać – w zależności od potrzeb – do gry w piłkę ręczną lub siatkówkę albo też tenisa. Poszczególne elementy obiektu, pozwalają na montaż odpowiedniego wyposażenia, są też łatwe do demontażu.

Drugie boisko – mniejsze – posłuży do gry w siatkówkę lub koszykówkę. Kosze do uprawiania tej ostatniej dyscypliny zamontowane są na stałe, słupki do powieszenia siatki do piłki siatkowej są demontowane.Obydwa boiska opina wspólna sześciometrowej wysokości siatka – piłkochwyt. A całość otacza czterotorowa bieżna, która w jednym miejscu „zamyka się” skocznią do skoku w dal.Znalazło się również miejsce na rzutnię do pchnięcia kulą w dal. Obok płyty większego boiska zbudowaliśmy też zadaszenie, pod którym mieści się 12 kubełkowych krzesełek np. dla uczniów, nauczycieli.

Za kompleks przy ul. Padlewskiego Urząd Miasta zapłacił 2,23 mln zł. Miasto zdobyło ponad 1,35 mln zł dofinansowania z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.