Nowe autobusy dla Komunikacji Miejskiej w Płocku. Podpisano już umowę

2022-07-07 8:16
autobus KM
Autor: Urząd Miasta Płock Długi za jazdę bez biletu wzrosły do 513,8 mln zł

Zamówione autobusy są standardowej 12-metrowej długości. Trzy z nich będą kolejnymi w taborze KM pojazdami z napędem hybrydowym (elektryczno-spalinowym), pozostałe dwa – z silnikami Diesla. Niezależnie od rodzaju napędu wszystkie autobusy spełniać będą najsurowsze normy spalania Euro 6.

Umowa zakłada, że dostawa pojazdów powinna nastąpić najpóźniej 365 dni od dnia podpisania umowy. Producent udzieli 84 miesięcznej gwarancji – czyli na siedem lat.

– Mam nadzieję, że płocczanie będą zadowoleni, bo autobusy zostaną bogato wyposażone, pasażerom zaoferujemy najwyższy standard podróżowania. Zamówiliśmy Solarisy niskopodłogowe, klimatyzowane, wyposażone w siedzenia z tapicerką dedykowaną naszemu miastu i wyposażone w system dynamicznej informacji pasażerskiej. Standardowo posiadać będą monitoring, system łączności z zajezdnią, biletomat, bramki liczące pasażerów oraz monitory do wyświetlania np. reklam. W każdym autobusie znajdą się trzy podwójne ładowarki z gniazdami USB. Pasażerowie z niepełnosprawnością oraz osoby z wózkiem dla dzieci będą miały w autobusach wydzielone i oznakowane miejsce. Pojazdy wyposażone zostaną w przyciski w języku braille’a. Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne będzie oszczędne, ledowe - mówi Andrzej Nowakowski prezydent Płocka.

Za autobusy hybrydowe miasto zapłaci 7,077 mln zł (brutto), natomiast pojazdy z napędem Diesla kosztować będą 3,143 mln zł (brutto). Zakup zostanie dofinansowany ze środków UE (w ramach RPO Mazowsza) w wysokości prawie 6,3 mln zł (80 proc. wydatków kwalifikowanych). Środki własne to prawie 4 mln zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE