Nielegalne papierosy w pudełkach po proszku do prania w płockim magazynie

2023-01-04 5:58
CBŚP papieroski
Autor: CBŚP

Prawie milion sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, wartych ponad 700 tys. zł przejęli funkcjonariusze CBŚP, SG i KAS. Do sprawy zatrzymano 3 osoby, którym w Prokuraturze Rejonowej w Płocku przedstawiono zarzuty.

Policjanci z Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie oraz Mazowieckiego i Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego (KAS) ustalili miejsce magazynowania papierosów bez polskich znaków akcyzy, które następnie miały być przemycone do krajów Unii Europejskiej.

Funkcjonariusze przygotowali działania, w efekcie których zlikwidowali magazyn znajdujący się na terenie przemysłowym w Płocku. W hali znajdowały się palety z kartonowymi opakowaniami proszku do prania. Po otwarciu pudełek, zamiast proszku funkcjonariusze odkryli paczki papierosów. Wówczas to, zatrzymano także trzech mężczyzn, którzy zajmowali się pakowaniem papierosów do pudełek - informuje biuro prasowe CBŚP. 

Sprawę nielegalnych wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej prowadzi Prokuratura Rejonowa w Płocku, gdzie doprowadzono zatrzymanych. Łączna wartość uszczupleń Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wynosi blisko 1,2 mln zł.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE