Najbliższy mecz Nafciarzy bez kibiców! To nie kara. To koronawirus...

2020-03-10 15:40
Puste trybuny Ł34
Autor: Kacper Klonowski

Stało się. Koronawirus zaatakował stadiony. W związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa i decyzją organów administracyjnych o rozszerzeniu zakazu organizacji imprez masowych o wydarzenia takie jak mecze piłkarskie, do odwołania spotkania PKO BP Ekstraklasy będą organizowane bez udziału publiczności.

Jak poinformował płocki klub, w związku z decyzją ligi kibice, osoby postronne, przedstawiciele sponsorów a także mediów nie będą mogli wejść na Stadion im. Kazimierza Górskiego podczas najbliższego meczu. Nafciarze zmierzą się w nim z Koroną Kielce. Wstęp na teren obiektu będzie dozwolony jedynie dla obu ekip z pionu sportowego, osób zaangażowanych w transmisję telewizyjną, mediów klubowych i ograniczonej liczby pracowników.

W związku z trudnym do określenia okresem, w jakim będzie obowiązywał zakaz, nie ma możliwości zaplanowania przełożenia meczów - mówi Prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki.

Co jeżeli ktoś zakupił już bilet na spotkanie? Nie ma się czym martwić. Osoby takie otrzymają zwrot pieniędzy w punktach, w których dokonały zakupu. Jeżeli chodzi o bilety nabyte przez internet, klub będzie informował je o formie zwrotu mailowo.

Kibice posiadający karnety otrzymają informację w późniejszym terminie.