Nagrody za bezinteresowną pomoc wręczone. Wygrała Monika z Płocka!

2022-12-21 9:13
Monika
Autor: Archiwum Prywatne

Podczas gali, która odbyła się w Warszawskiej Operze Kameralnej, poznaliśmy laureatów XII edycji konkursu Mazowieckie Barwy Wolontariatu. Najaktywniejsi wolontariusze z Mazowsza odebrali nagrody z rąk radnych województwa Piotra Kandyby i Konrada Wojnarowskiego.

W kategorii Indywidualnej zwyciężyła Monika Brzostowska działająca w Płockim Klubie Wolontariatu. Płocczanka zaangażowała się głównie w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Jej empatia oraz znajomość języka angielskiego i rosyjskiego ułatwiły kontakt z osobami uciekającymi przed wojną.

Wybierając zwycięzców, jury kierowało się takimi kryteriami jak: zaangażowanie, rezultaty, innowacyjność, skuteczność i partnerstwo w podejmowanych przez wolontariuszy działaniach i promocji wolontariatu.

Spośród ponad stu kandydatur Kapituła konkursowa wyłoniła zwycięzców w pięciu kategoriach: indywidualny wolontariusz, wolontariat grupowy, szkolne/przedszkolne koło wolontariatu, wolontariat seniorów oraz w utworzonej w tym roku kategorii specjalnej – pomoc Ukrainie. Laureat ostatniej kategorii otrzymał 5 tys. zł, a dla pozostałych zwycięzców przewidziano nagrodę finansową w wysokości po 2 tys. zł.

Wyróżnieni otrzymali zaś bilety i vouchery ufundowane przez mazowieckie instytucje kultury.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE