Nagroda Marszalka Województwa Mazowieckiego. Jedna z nim trafiła do powiatu płockiego

2022-11-22 12:00
statuetka
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Znamy laureatów XXIII edycji Nagród Marszałka Województwa Mazowieckiego. Spośród 60 kandydatów kapituła konkursu wyłoniła 10 zwycięzców, których działalność twórcza, charytatywna czy społeczna promują region w kraju, ale za granicą.

Niełatwe zadanie stanęło w tym roku przed kapitułą konkursu. Jak zauważa marszałek Adam Struzik mimo, że jest to już 23. edycja na liście kandydatów do statuetki pojawiły się prawdziwe osobowości, zespoły z dorobkiem czy stowarzyszenia, których praca jest bezcenna dla mieszkańców regionu.

Wśród zwycięzców znalazło się Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „SOKÓŁ” w Bodzanowie, pow. płocki. Stowarzyszenie powstało w 2015 r., a swoją nazwą nawiązuje do działającego w 1926 r. w Bodzanowie Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”. Członkowie stowarzyszenia w swojej działalności skupiają się nie tylko na rozwoju i promocji kultury fizycznej, lokalnej tradycji, kultury, historii. Przykładają też ogromną wagę do krzewienia lokalnego patriotyzmu i zdrowego stylu życia. Swój czas poświęcają również na pracę z seniorami i dziećmi z niepełnosprawnościami.

Do najważniejszych osiągnięć SSK „Sokół” można zaliczyć m.in. budowę siłowni zewnętrznej i placu zabaw w Chodkowie (gm. Bodzanów) oraz realizację projektów takich jak: „Zdrowy Senior”, którego celem była integracja międzypokoleniowa młodzieży z seniorami, „Centrum Psychologiczne dla mieszkańców gminy Bodzanów w trwającym zagrożeniu pandemią COVID 19” oraz „Patriotyzm jutra” czy też „Niepodległościowe inspiracje”, których efektem było utworzenie repliki historycznego sztandaru Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”. W sumie przez zaledwie 6 lat działalności Stowarzyszenie „Sokół” zrealizowało aż 38 projektów. Co więcej w 2021 r. zostało wyróżnione za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego medalem pamiątkowym PRO MASOVIA.

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE