Wisła Płock

Autor: Kacper Klonowski

Nafciarze z kolejnym remisem na koncie. Płocczanie zremisowali z Zagłębiem Lubin

2020-02-24 13:56

Mecz z pewnością nie należał do najlepszych w wykonaniu płocczan. Najważniejsze jednak że udało wywalczyć się punkt który pozwala im wciąż utrzymywać się na 8. miejscu w piłkarskiej PKO BP Ekstraklasie. Spotkanie przy Łukasiewicza 34 zakończyło się remisem 1 do 1 po bramkach Bohara i Gjertsena.

Z pierwszej bramki w meczu cieszyli się goście. Zdobył ją Damjan Bohar w 70. minucie spotkania. Radość Zagłębia nie trwała jednak długo ponieważ zaledwie 5 minut później do wyrównania doprowadził nowy nabytek Wisły Płock - Torgil Gjertsen. Była to pierwsza bramka norwega w niebiesko-biało-niebieskich barwach.

Aktualna tabela PKO BP Ekstraklasy

Autor: ekstraklasa.org

Do tej pory Nafciarzom udało zgromadzić się 32 punkty. Pozwala to na zajmowania 8. miejsca w tabeli ligowej. Ścisk w środkowej części tabeli jest jednak dosyć duży. Zaraz za nimi znajduje się Jagiellonia Białystok której udało zgromadzić się 30 oczek natomiast miejsce 10. piastuje Zagłębie Lubin które w 23. kolejkach zdobyło 29 punktów.

Szansę na awans w tabeli ligowej piłkarze będą mieli już w najbliższą sobotę. Wtedy na wyjeździe wezmą udział w derbach Wisły mierząc się ze swoją krakowską imienniczką. Początek meczu punktualnie o godzinie 15:00.