Na ulicy Polnej w Płocku przybyło młodych ludzi. Nowy blok w ramach programu „Mieszkania na strat” oddany

2022-10-05 7:13
Mieszkania na start POLNA
Autor: Urząd Miasta Płock

Kolejne 12 rodzin otrzymało dziś klucze do nowych mieszkań w ramach programu „Mieszkania na strat”. W budynku przy ul. Polnej 7 będzie też funkcjonował rodzinny dom dziecka.

Nowi mieszkańcy bloku przy ul. Polnej 7 będą mogli cieszyć się wykończonymi pod klucz 2-pokojowymi mieszkaniami o powierzchni od 39 mkw. do 43 mkw. Na parterze budynku powstało jedno mieszkanie 6-pokojowe o powierzchni 128 mkw. przeznaczone na rodzinny dom dziecka. Również dziś rodzina ta odebrała klucze do swojego wymarzonego mieszkania.

Rozwój programu „Mieszkania na start”, którego Płock jest pionierem, wspierany jest efektywnym ubieganiem się miasta o dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego. Łączny koszt oddanej dziś mieszkańcom inwestycji wyniósł około 3,1 mln zł, przy czym 1,4 mln zł pochodziło z uzyskanego z BGK dofinansowania.

Warto podkreślić, że inwestycje w tej części miasta w ramach programu będą kontynuowane. Już na 2023 r. miasto zaplanowało oddanie kolejnych mieszkań. Tym razem inwestycja zostanie zrealizowana przy ul. Polnej 25.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE