MONPOL kończy sezon dobrym meczem w Płocku [WIDEO]

Autor: Jakub Chonchera

MON-POL kończy sezon dobrym meczem w Płocku [WIDEO]

2020-03-09 9:40

MON-POL Płock w dobrym stylu kończy sezon. Płockie koszykarki w weekend zmierzyły się CTL Zagłębiem Sosnowiec. Był to mecz rewanżowy ćwierćfinałów fazy Play Off. Ostatecznie po świetnym dla oka widowisku z awansu do kolejnego etapu rozgrywek cieszyły się rywalki, które wygrały 94 do 81.

Spotkanie rozpoczęło się doskonale dla płocczanek, który szybko wyszły na prowadzenie. Niestety rywalki nie pozwoliły na zbyt dużą różnice punktów. Po 10 minutach to one prowadziły 30 do 22. W drugiej kwarcie podopieczne Ireneusza Jasińskiego pokazały, że stać je na walkę z kandydatem do awansu do ekstraklasy. Rzut Aleksandry Iwaniuk pozwolił naszej drużynie zjeść na przerwę z 2 punktowym prowadzeniem.

Ostatni w sezonie mecz płockich koszykarek

Niestety w trzeciej kwarcie rywalki bezlitośnie wykorzystywały błędy MON-POLu i zdobyły w sumie 32 punkty przy zaledwie osiemnastu po stronie naszej drużyny. W szeregach rywalek aż trzykrotnie za trzy punkty trafiła Aleksandra Wojtala. W ostatniej kwarcie podopieczne Ireneusza Jasińskiego grały swoje i na trzy minuty przed końcem zmniejszyły stratę do zaledwie 5 punktów (85 : 81). Niestety w końcówce więcej sił miały rywalki i to one już do końca trafiały do kosza.

Tym samym MON-POL zakończył kolejny sezon w I lidze koszykówki kobiet. Sezon niezwykle udany i okraszony kolejny udziałem w Play Offach. Teraz przez zawodniczkami zasłużona przerwa a przed zarządem klubu czas przygotowań do kolejnych rozgrywek w sezonie 2020/2021.