Mieszkańcy płockiego osiedla chcą podzielić się jedzeniem z potrzebującymi. Stanęła tam pierwsza lodówka społeczna

2022-12-23 11:28
Lodowka Spoleczna
Autor: Urząd Miasta Płock

Masz nadmiar – podziel się, jesteś głodny – poczęstuj się. To hasło, które zachęca do korzystania z kolejnej w Płocku lodówki społecznej.

Stanęła przy ul. Na Skarpie, obok sklepu Top Market PSS Zgoda. Inicjatorem była Rada Mieszkańców Osiedla Skarpa, na czele z przewodniczącą Małgorzatą Ogrodnik.

- Dziękuję Cezaremu Dusio, dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej za dostarczenie nam urządzenia, a spółdzielni PSS Zgoda za użyczenie miejsca – mówi Małgorzata Ogrodnik. - Z lodówki mogą korzystać wszyscy potrzebujący. Zachęcam do dzielenia się żywnością, której często mamy w nadmiarze. Możemy zrobić coś dobrego, zamiast marnować jedzenie.

Podobna lodówka działa już przy Kościele Starokatolickim Mariawitów. – Cieszę się, że mieszkańcy Płocka chętnie pomagają potrzebującym i podejmują takie cenne inicjatywy – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE