Międzynarodowy dzień kota 2021 - zobaczcie najpiękniejsze rasy kotów [GALERIA]

2021-08-08 13:29
Kot
Autor: pixabay.com Kot

Międzynarodowy dzień kota przypada 8 sierpnia. Tego dnia wszystkie duże i małe mruczki mają swoje święto. Jest to też świetna okazja do zapoznania się z najpiękniejszymi rasami kotów z całego świata. Zobaczycie je w naszej galerii.

Międzynarodowy dzień kota 2021 - mruczki z całego Świata mają dziś swoje święto! Choć zwykło się mówić, że najlepszym przyjacielem człowieka są psy, to właśnie koty stały się najpopularniejszymi zwierzętami domowymi. Współistnieją z naszym gatunkiem od około 9500 lat. Pierwsze udomowione koty żyły prawdopodobnie w Nubii, ale ślady kociej obecności u zarania cywilizacji odkryto też na Cyprze. Koty chadzają własnymi drogami, ale potrafią być też bardzo towarzyskie i świetnie czują się w towarzystwie ludzi. Nic wiec dziwnego, że czujemy do nich tak wielkie przywiązanie. Najczęściej spotykanym w domach jest kot europejski, zwany potocznie "dachowcem". Istnieje jednak dużo więcej ras kotów, z którymi żyją ludzie. Najpiękniejsze zobaczycie w galerii w dalszej części artykułu.

Toby wychowywana przez człowieka nigdy nie będzie dzika

Najpiękniejsze rasy kotów - GALERIA

Kot bengalski, kot perski, rosyjski, brytyjski, Maine Coon, Angora czy Sfinks - to tylko niektóre z ras kotów, które mieszkają w wielu domach. Te i inne piękne zwierzęta zobaczycie w poniższej galerii.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE