Audioriver to też rozmowy i dyskusje. Poznaliśmy program Sobótki

2022-07-25 6:32
Płock. Ruszyła sprzedaż karnetów na Audioriver 2021! Festiwal potrwa jeden dzień dłużej!
Autor: Urząd Miasta Płocka Audioriver 2021 w Płocku odbedzie się 23-25 lipca i 1 sierpnia

Sobótka to dzienna część Audioriver, która uzupełnienia główny program festiwalu. Służy edukacji, jak i dobrej zabawie. W sobotę, 30 lipca na Starym Rynku odbywać się będą dyskusje z artystami z festiwalowego line-upu i specjalnie zaproszonymi gośćmi, a wszystko to w towarzystwie najlepszych elektronicznych brzmień.

Sobótka to dzienna część Audioriver, która uzupełnienia główny program festiwalu. Służy edukacji, jak i dobrej zabawie. W sobotę, 30 lipca na Starym Rynku odbywać się będą dyskusje z artystami z festiwalowego line-upu i specjalnie zaproszonymi gośćmi, a wszystko to w towarzystwie najlepszych elektronicznych brzmień.

audiotalks
Autor: Audioriver

Odpowiedzialność społeczna w świecie kultury – obowiązek czy przekraczanie granic artystycznej twórczości?

Paneliści poszukają odpowiedzi na pytania: czy tak burzliwe czasy jak współczesne oddziałują na artystów i czy artyści chcą o tym mówić, pokazywać postawy, które chcą wspierać lub przeciw którym się buntują? Dlaczego twórcy coraz częściej zabierają głos na tematy społeczne? Jaka jest definicja autentyczności współczesnego artysty? W dyskusji wezmą udział: Dorota Masłowska, pisarka, autorka głośnej „Wojny polsko-ruskiej pod flagą biało-czerwoną”; Xawery Żuławski, reżyser filmów „Mowa ptaków” i „Wojna polsko-ruska”, a także takich seriali, jak „Odwilż” (HBO), czy „Krew z krwi” (TVN); Iwona Skwarek, piosenkarka, tekściarka, producentka muzyczna i DJ’ka, połowa duetu Rebeka, solowo występująca pod szyldem Iwona Skv, a także Michał Słodowy i Radek Krzyżanowski z duetu Beskres, czyli przedstawiciele doskonale znanego w Polsce zespołu Kamp!. Prowadzenie: Jacek Sobczyński (NewOnce).

Dziennikarstwo muzyczne pod ścianą

O kryzysie tej specjalizacji dziennikarskiej, polityce tożsamościowej w krytyce muzycznej, zmianach w dziennikarstwie muzycznym związanych z nową technologią, social mediami i rewolucją na rynku mediów, porozmawiają: Michał Michalski – współzałożyciel i CEO newonce.media; Dominika Janik – dziennikarka związana z magazynem „Dwutugodnik”, współprowadząca audycji okołomuzycznej „Love-Hate” w Radiu Kapitał oraz Łukasz Kamiński, dziennikarz działu kultura, pracujący w „Gazecie Wyborczej” od ponad 20 lat. Prowadzenie: Aga Sielańczyk (Kmag).

Współczesne priorytety a festiwale muzyczne: tolerancja, prawa człowieka i zdrowie psychiczne – w jakiej kolejności?

Festiwal to z założenia bezpieczna przestrzeń nieskrępowanej ekspresji, w której każdy może być sobą. Audioriver, poza działalnością muzyczną, otwarcie zabiera głos w tematach społecznych, a ważnym elementem jego tegorocznej edycji jest katalog zasad bezpieczeństwa i dobrych praktyk. Jak sprawić, by tolerancja nie była jedynie pustym sloganem? Czy festiwal to miejsce, gdzie możemy uczyć się akceptacji, rozmawiać o tożsamości, inkluzywności i o naszym, nie zawsze przecież najlepszym, samopoczuciu? O współczesnych priorytetach porozmawiają: Przemek Pstrongowski i Aleksandra Badurska z duetu Ikarvs, których posłuchacie na Chillout Stage; Anna Cyklińska, psycholożka i psychoterapeutka, prowadząca platformę o zdrowiu psychicznym @psychoedu_ na Instagramie, członkini Fundacji Można Zwariować i współprowadząca podcast o tej samej nazwie; Jarosław Jagura, adwokat współpracujący z Helsińską Fundacją Praw Człowieka, zajmujący się sprawami z zakresu równego traktowania i zakazu dyskryminacji. Prowadzenie: Marta Ciastoch (Noizz.pl)

20 lat rynku festiwalowego, 2. lata pandemii – branżowe podsumowania przyszłości festiwali muzycznych i koncertów.

Zastanowimy się jakie największe szkody wyrządziła pandemia w branży rozrywkowej. Czy – w obliczu pandemii i wojny w Ukrainie – powinno się od artystów oraz organizatorów wymagać zaangażowania społecznego, politycznego i ekologicznego? Czy wydarzenia online mają sens i są kolejnym etapem rozwoju sceny muzycznej? Kondycję branży po pandemicznej przerwie ocenią Piotr Orlicz–Rabiega, szef festiwalu Audioriver; Karolina Wanat reprezentująca OFF Festival i The Great September Showcase Festival; Jurek Przeździecki, czyli jeden z najbardziej znanych polskich producentów muzyki elektronicznej, Bartosz Troński, członek zarządu Ebilet.pl. Panel poprowadzi współpracujący od lat z Gazetą Wyborczą, Łukasz Kamiński.

Racjonalna polityka narkotykowa – metody i konsekwencje społeczne

O tym, jak wygląda profilaktyka, edukacja i redukcja szkód z zakresu substancji psychoaktywnych, jak można zwiększyć bezpieczeństwo w tym zakresie i wprowadzić racjonalne kroki i rozwiązaniach z innych krajów porozmawiają: Jerzy Afanasjew, aktywista i edukator, który zajmował się problematyką substancji psychoaktywnych m.in. w Społecznej Inicjatywie Narkopolityki; Adrianna Randak, adwokatka procesowa, uczestnicząca wcześniej w projekcie SIN wspierającym prawnie m.in. osoby osadzone, a aktualnie jedna ze specjalistek poradni psychoaktywnej oraz Weronika Lewicka psychoterapeutka, specjalistka terapii uzależnień i seksuolożka, która od początku swojej pracy zawodowej zajmuje się równolegle edukacją narkotykową, seksualną, profilaktyką HIV i promowaniem zdrowia psychicznego w kulturze klubowej. Rozmowę poprowadzi Damian „Mestosław” Sobczyk, twórca internetowy, aktywista organizacji pozarządowych zajmujących się polityką narkotykową i redukcją szkód.

W programie Audioriver Sobótka nie zabraknie też wrażeń muzycznych. W blasku słońca na Starym Rynku wystąpią artyści z różnych stron Polski. W piątek, na dziennej scenie festiwalu wystąpią Vidno i Matt S, a w sobotę w tym miejscu będzie można usłyszeć takich artystów, jak Marika Srbinovska, Rafa’EL live, Enigmatic i kappa e ravve.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE