Znalazł kartę i zapłacił nią...17 razy

2021-04-10 9:23
karta
Autor: KPP Piła

W Wyrzysku policjanci zatrzymali mężczyznę, który przywłaszczył sobie kartą bankomatową i dokonał nią kilkunastu transakcji

Jak ustaliła policja na początku kwietnia mieszkaniec powiatu nakielskiego znalazł leżącą na ziemi kartę bankomatową. Zdając sobie sprawę, że płatności zbliżeniowe do 50 złotych nie wymagają potwierdzenia transakcji kodem pin, mężczyzna pojechał na pobliską stację benzynową zrobić zakupy. I był to początek całej serii.

W ciągu zaledwie jednego dnia sprawca dokonał 17 płatności na kilku stacjach benzynowych. Kwota jaką zostało obciążone konto właściciela karty to ponad 440 złotych. Policjanci z Wyrzyska ustalili sprawcę, okazał się nim 25-letni mieszkaniec powiatu nakielskiego.

Mówi sierż. Wojciech Zeszot z biura prasowego Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty przywłaszczeniem karty bankomatowej oraz jej wykorzystania do przeprowadzenia 17 transakcji. Teraz grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Uwaga: jeżeli jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia lub chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Pisz do nas na: internet_radio@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE