Wałeccy policjanci będą nieść pomoc bezdomnym

2021-10-26 11:28
policja
Autor: KPP Wałcz

Spadek temperatury powietrza w ciągu dnia i zimne noce to sytuacje, które mogą zagrozić życiu i zdrowiu ludzi, zwłaszcza tych bez dachu nad głową oraz samotnych seniorów i osób nieporadnych życiowo.

Wałeccy policjanci podobnie jak w latach ubiegłych rozpoczęli kontrolę miejsc, w których osoby bezdomne próbują szukać schronienia zwłaszcza w sezonie jesienno- zimowym. Często są to opuszczone budynki, altanki działkowe, klatki schodowe oraz tereny kolejowe. W tym roku działania te prowadzą będą wspólnie ze strażnikami gminnymi, miejskimi oraz przedstawicielami organizacji pomocowych. Policjanci podkreślają, że niskie temperatury stwarzają zagrożenie nie tylko dla życia i zdrowia osób bezdomnych, ale również dla osób samotnych i w podeszłym wieku. Dotyczy to także osób nietrzeźwych przebywających na zewnątrz.

Mundurowi apelują -nie bądźmy obojętni i alarmujmy policję za każdym razem, gdy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Możemy skontaktować się również ze strażą miejską lub z Ośrodkiem Pomocy Społecznej.