Trwają przygotowania do budowy hali sportowej przy pilskiej „siódemce”

2021-11-22 14:02
SP 7
Autor: Miasto Piła

W ramach inwestycji zagospodarowany zostanie też teren przy szkole. Na początek trzeba było wyburzyć budynek gospodarczy na szkolnym dziedzińcu i wyciąć drzewa kolidujące z inwestycją. Te prace zostały już zakończone i kosztowały prawie 80 tys. A co się dzieje w tej chwili?

Teraz trwa procedura przetargowa na budowę hali wraz z jej wyposażeniem. Ponieważ potencjalni wykonawcy mieli wiele pytań, termin składania ofert został przedłużony do 1 grudnia. Hala ma mieć nowoczesną bryłę, ale elewacją nawiązywać do znajdującego się w tle zabytkowego budynku szkoły wyłożonej czerwoną cegłą. Obiekt będzie ze szkołą połączony łącznikiem. Jak wyjaśniła Jolanta Sobieszczyk, dyrektor Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich „Inwestycja jest skomplikowana, ponieważ położono duży nacisk na zastosowanie efektywnych energetycznie rozwiązań, poza tym obiekt musi się komponować wizualnie i estetycznie ze starym budynkiem i jego otoczeniem”.

A dodajmy, że w projekcie jest uwzględniona aranżacja otoczenia. Ma być wypełnione zielenią, zostaną posadzone krzewy i drzewa. Będą też ścieżki dla pieszych.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE