Trwa modernizacja stadionu miejskiego w Budzyniu

2021-05-10 10:27
stadion Budzyń
Autor: jacekboguslawski.pl

Rozpoczął się kolejny etap rozbudowy stadionu w Budzyniu. Tym razem powstanie bieżnia lekkoatletyczna, na którą dofinansowanie przekazał Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Kilka dni temu Gmina Budzyń oraz przedstawiciele Samorządu Województwa Wielkopolskiego podpisali umowę na dofinansowanie budowy lekkoatletycznej części Stadionu. W ramach prac powstanie bieżnia okólna 4-torową o długości 400 m, z poszerzeniem na 6 torów na długości 100 m. Na obiekcie pojawi się także tablica elektroniczna. Koszt inwestycji wynosi ponad milion złotych, z czego dofinansowanie to około 300 tysięcy. Budowa bieżni jest III etapem przebudowy całego stadionu. W poprzednich latach Gmina Budzyń wykonała renowację płyty boiska, zbudowała trybuny na 1000 miejsc, zainstalowała oświetlanie i ogrodzenie oraz zorganizowała parkingi.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE