Sukces młodych judoków z północnej Wielkopolski

2020-02-03 12:54
Adam Stodolski
Autor: facebook Judo Jopek Team

Dwa brązowe medale z najważniejszych zawodów przywieźli studenci Państwowej uczelni stanisława staszica w Pile: Paula Kułaga i Adam Stodolski, zawodnicy klubu Judo Jopek Team.

W miniony weekend na trzecim stopniu podium podczas zawodów European Judo Open Women w Portugalii stanęła Paula Kułaga, natomiast Adam Stodolski wywalczył brązowy medal w pucharze świata seniorów w judo.

Myślę, że to jest duży sukces naszych zawodników, podopiecznych syna i moich. Duża sprawa bo chciałbym tu nadmienić, że kadra, która poleciała do Bułgarii i do Portugalii to liczyła o wiele więcej zawodników, a nasi zawodnicy, Adam Stodolski w Bułgarii zdobył brązowy medal i Paula Kułaga w Portugalii. Był tylko jeden dodatkowy medal, który nasza reprezentacja zdobyła to znaczy, że w Bułgarii było zawodników dwunastu i w Portugalii też dwunastu.

- mówi trener zawodników Józef Jopek. 

Dodajmy, że Adam Stodolski jeszcze jako junior walczył w zawodach z seniorami, natomiast Paula Kułaga nie tylko cieszy się z medalu, ale także ważnych kolejnych punktów na drodze do olimpiady w Tokio. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE