Sprawca brutalnego pobicia w Chodzieży zatrzymany

2022-08-01 8:37
KPP Chodzież
Autor: KPP Chodzież

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w nocy 24 lipca 2022 roku w okolicach promenady jeziora Miejskiego. Nieznany sprawca dotkliwie pobił przechodnia, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.

Z ustaleń policjantów, którzy zostali skierowani na miejsce zdarzenia wynikało, że idący promenadą 36-letni mężczyzna zwrócił uwagę grupie młodych osób, aby nie skakali po ławkach, na co jeden z nich zareagował bardzo agresywnie i zaczął biec w kierunku interweniującego. 36-latek zaczął uciekać, jednak w pewnym momencie stracił równowagę i upadł na ziemie. Napastnik podbiegł do niego i zaczął go bić i kopać po głowie. Po całym zdarzeniu sprawca wraz z całą grupą osób oddalili się z miejsca zdarzenia. Natomiast pokrzywdzony został przetransportowany do szpitala w Chodzieży, gdzie stwierdzono, że doznał ciężkich obrażeń, w tym złamania w okolicy żuchwy.

Policjanci potrzebowali niespełna 48 godzin, aby ustalić personalia sprawcy zdarzenia, a następnie go zatrzymać. Okazał się nim 17 letni mieszkaniec naszego powiatu. Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia ciała w związku z występkiem o charakterze chuligańskim. Za popełniony czyn 17-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE