Sprawa uszkodzonych chodzieskich tablic edukacyjnych wyjaśniona

2022-08-05 11:50
FB - Jacek Gursz
Autor: FB - Jacek Gursz

W ostatnich dniach szeroko w lokalnej społeczności komentowana była sprawa uszkodzenia tablic edukacyjnych, jakie ustawione zostały w rejonie jeziora Strzeleckiego w Chodzieży. Zawiadomienie w tej sprawie zostało przyjęte przez chodzieską Policję w poniedziałek 1 sierpnia. Straty oszacowano na 2 tysiące złotych.

Policjanci, którzy zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy, jeszcze tego samego dnia ustalili, kim jest wandal. To 12-letni mieszkaniec Chodzieży. Małoletni przyznał się do pomalowania sprayem tablic, jednakże nie potrafił wytłumaczyć swojego nagannego zachowania. Z uwagi na jego wiek, materiały w tej sprawie zostaną przekazane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Chodzieży z wnioskiem o rozważenie wszczęcia postępowania tytułem ustalenia stopnia demoralizacji chłopca. Uszkodzone tablice zostały już przez małoletniego wyczyszczone i przywrócone do stanu pierwotnego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE