Policjant z komisariatu w Krajence zachował zimną krew i uratował życie seniorki

2021-12-17 18:22
KPP Złotów
Autor: KPP Złotów

Delegowany do pracy na granicy w województwie podlaskim Posterunkowy Bartosz Czerczak znalazł się w patrolu który wracając ze służby zauważył płonący dom.

Funkcjonariusze od sąsiadów dowiedzieli się, że w budynku może znajdować się starsza kobieta. Mimo spadających kawałków palącego się dachu, policjanci osłaniając się tarczami, weszli do domu. Przeszukując pomieszczenia w jednym z nich znaleźli półprzytomną seniorkę. Bez wahania wybili szybę w oknie i wydostali kobietę z płonącego mieszkania. W bezpiecznym już miejscu udzielili 91-latce pierwszej pomocy i zaopiekowali się nią do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Chwilę później dach budynku się zawalił. W międzyczasie na miejsce przyjechały pierwsze zastępy straży pożarnej. Policjanci pomogli strażakom gasić płonący dom oraz znajdujące się nieopodal budynki.

Dzięki bohaterskiej postawie mundurowych udało się uratować to co najcenniejsze - ludzkie życie.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE