Policjanci uratowali 3-miesięczne dziecko

2021-12-14 8:50
policja
Autor: KPP Złotów

Szybka i bezbłędna reakcja policjanta z Komisariatu Policji w Jastrowiu uratowała życie trzymiesięcznego chłopca, który przestał oddychać. Drugi policjant wezwał karetkę i zajął się przerażoną matką maluszka. Dziecko po badaniu lekarskim wróciło z rodzicami do domu.

Podczas patrolowania Sypniewa do policjantów podjechało małżeństwo, z pojazdu wybiegła roztrzęsiona kobieta, która krzyczała, że jej syn nie oddycha. Mundurowi podbiegli do trzymiesięcznego dziecka, które było już sine. Sierżant sztabowy Damian Kledzik natychmiast podjął czynności ratunkowe. Udrożnił drogi oddechowe i z uwagi na brak wyczuwalnego oddechu przystąpił do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Podjęte działania już po chwili dały oczekiwany efekt. Niemowlę zaczęło samodzielnie oddychać. Drugi z mundurowych, posterunkowy Wojciech Kulasek cały czas był w kontakcie ze służbami medycznymi i uspokajał przerażoną matkę maluszka. Do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego mały chłopiec przebywał pod opieką policjanta, który okrył go i kontrolował jego oddech.

Po przyjeździe ratowników, dziecko wraz z matką zostało zabrane do złotowskiego szpitala i tego samego dnia wróciło z rodzicami do domu.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE