policja

i

Autor: pixabay

Policjanci poszukiwani w urzędach pracy. Wymagania mogą zaskoczyć!

2023-02-01 12:48

Praca szuka człowieka. Strony urzędów pracy pełne są ofert. W błędzie jest ten, kto sądzi, że poszukiwani są tylko pracownicy fizyczni. W Pile i Chodzieży poszukiwani są kandydaci na stanowisko... policjanta. Jakie trzeba spełnić wymagania, aby zostać mundurowym? Będziecie zaskoczeni!

Urząd Pracy szuka policjantów

Chcesz zostać policjantem? Urzędy Pracy w Pile i Chodzieży poszukują kandydatów na stanowisko policjanta. Wynagrodzenie miesięczne to nawet 5000 zł brutto. Atrakcyjnie brzmi również zawarte w ogłoszeniu stwierdzenie, że "Policja, jako instytucja nie oczekuje od kandydatów żadnego doświadczenia. Przyjmuje osoby po ukończeniu każdej szkoły średniej, matura nie jest konieczna”.

Skąd pomysł na taką rekrutację? Zapytaliśmy o to Macieja Święcichowskiego z komendy wojewódzkiej w Poznaniu - Nie oczekujmy od naszych kandydatów na samym początku żadnego doświadczenia. Jeżeli szukamy osób, które ukończyły szkołę średnią, to taki kandydat nie funkcjonował przynajmniej nie przez dłuższy czas na rynku pracy, nie ma jeszcze żadnego doświadczenia. To jednak nie stoi na przeszkodzie, aby rozpocząć pracę jako Policjant czy Policjantka - powiedział.

Kurs dla przyszłych policjantów

Przyszli policjanci zostaną nauczeni fachu od postaw podczas specjalnego kursu. I co podkreślają sami mundurowi, zawód ten daje wiele możliwości. - Przede wszystkim jest do dobra praca dla osób, które chciałyby pomagać drugiemu człowiekowi. Jesteśmy firmą państwową, stabilną, tutaj nie ma żadnej redukcji etatów. Taki kandydat, czy później policjant może liczyć na relatywnie duże zarobki - wymienia Maciej Święcichowski.

W jej trakcie można również podnosić swoją wiedzę i umiejętności. Zgłoszenia od kandydatów przyjmowane są w komendzie wojewódzkiej policji w Poznaniu oraz wszystkich jednotach terenowych na terenowych.

Sonda
Czy kiedykolwiek chciałeś pracować w policji?
Kierowca BMW uciekał przed policją. Pościg krakowskich służb
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE