Połączyli siły, by podnieść poziom edukacji

2021-02-11 8:30
Współpraca PWSZ Wałcz - Mechanik
Autor: Powiat pilski

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałczu podpisała umowę o współpracy z Zespołem Szkół Technicznych w Pile. Umowa dotyczy kształcenia zawodowego uczniów nowej klasy „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne”.

Pilski "Mechanik" znalazł się w elitarnym gronie 16 szkół, które będą realizowały pogram Ministerstwa Obrony Narodowej "CYBER. MIL z Klasą". Zakłada on naukę m.in.: kryptografii, cyberbezpieczeństwa, zarządzania bezpieczeństwem danych i informacji. Uczniowie zdobędą wiedzę na temat współczesnych zagrożeń cyfrowych, bezpieczeństwa systemów informacyjnych oraz kryptograficznych aspektów ochrony danych. W przyszłości będą mogli więc zasilić kadry instytucji wojskowych, jednostek administracji publicznej oraz prywatnych firm. Przypomnijmy, że to kolejna umowa w ramach utworzenia klasy. W lipcu zeszłego roku podpisano porozumienie o współpracy z Regionalnym Centrum Informatyki Bydgoszcz.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl