Plaga nietrzeźwych kierowców w naszym regionie

2021-06-08 12:47 JZ
pijani-kierowcy
Autor: KPP Złotów

Miał w organizmie 4 promile i wsiadł za kierownice, kolejny w stanie upojenia alkoholowego pojechał autem do sklepu monopolowego, a jeszcze inny pijany spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. To wszystko działo się w powiecie złotowskim.

Tamtejsi funkcjonariusze alarmują. To plaga nietrzeźwych kierowców. Tylko w ciągu ostatnich dni zatrzymali dziesięciu pijanych kierowców. Jest jedna pozytywna rzecz, świadkowie nie pozostają obojętni – mówi młodszy aspirant Damian Pachuc, rzecznik prasowy złotowskiej policji.

Słowa uznania dla obywatelskiej postawy mieszkańców naszego powiatu, którzy zatrzymali nietrzeźwych kierowców. Ich zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować kolejnych kierowców, którzy stwarzali realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

Do tragedii nie doszło m.in. dzięki reakcji kierowcy, który na trasie ze Złotowa w kierunku Zalesia zauważył dziwnie jadące auto, powiadomił dyżurnego policji, a następnie zajechał drogę, zatrzymał pijanego kierowcę i wyjął kluczyki ze stacyjki. Kiedy na miejsce dotarła policja okazało się, że kierujący autem ma w wydychanym powietrzu ponad 4 promile alkoholu. Teraz grożą mu 2 lata pozbawienia wolności. O innym pijanym kierowcy powiadomił funkcjonariuszy właściciel sklepu monopolowego, gdy ten przyjechał samochodem po alkohol. Policjanci zbadali go i alkomat wykazał ponad 1,6 promila alkoholu.

Nietrzeźwego kierowce zatrzymał też jeden z mieszkańców Złotowa po tym jak na ulicy Partyzantów spowodował kolizję. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia, jak się później okazało, także z powodu alkoholu. Policjanci przypominają, że każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o niepokojącym zdarzeniu. Funkcjonariusze sprawdzą każdy sygnał.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl