Piła bez choinki na święta? [SONDA]

2022-10-05 11:00
choinka Piła
Autor: KR

Czy całoroczna choinka wróci na święta? Symbol zarówno świąt Bożego Narodzenia, jak i Wielkanocy niedawno zniknął z centrum miasta.

Choinka była całoroczna, a jej wystrój miał się zmieniać zgodnie z okazją. I tak było. Do czasu aż drzewko całkowicie zniknęło. Na razie nic nie wskazuje na to, by powróciło. Rondo Solidarności świeci teraz pustkami, ale czy pilanie za nim tęsknią?

- bardzo dobrze, że nie ma bo była sztuczna

- tutaj piękne zielone żywe choinki stoją, a te sztuczne zostawmy na okazje

- mam nadzieję, że stanie przed świętami bo zawsze ładnie wyglądała, pięknie udekorowana. Nawet wisiały ozdoby wielkanocne

Czy w te święta zabraknie w Pile choinki? Miasto odmawia komentarza w tej sprawie. Głos jednak zabiera powiat, który tak jak w ubiegłych latach postawi drzewko na Stadionie Powiatowym.

Zawsze spotykała się ona z pozytywnym odbiorem mieszkańców oraz wprawiała ich w świąteczny nastrój. Sporo osób korzystało z okazji, by wykonać sobie przy niej pamiątkowe zdjęcie. Nie wyobrażamy sobie, by w tym roku było inaczej. Stąd nasza decyzja o podtrzymaniu tej tradycji.

Mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski

Na razie jeszcze nie wiadomo, czy w Pile będą świąteczne iluminacje. Na ten moment Czarnków i Krajenka zapowiedziały oszczędności w tym temacie.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE