Nadmierna prędkość, wyprzedzanie na zakazie i alkohol we krw

2022-01-14 18:13
KPP Piła
Autor: KPP Piła

Nadmierna prędkość, wyprzedzanie na zakazie i alkohol we krwi to niechlubne osiągnięcia kierowcy z powiatu chodzieskiego zatrzymanego przez pilskich policjantów.

48-letni mężczyzna był świadomy popełnienia dwóch wykroczeń drogowych i przyjął mandat karny, który zgodnie z nowym taryfikatorem wyniósł 2500 złotych.

Policjanci pilskiej drogówki, którzy prowadzili działania w rejonie Drogi Krajowej nr 10 zatrzymali do kontroli pojazd marki Nissan Primera. Kierujący samochodem poruszał się z prędkością ponad 120 km/h na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie do 70km/h. Dodatkowo wykonywał manewr wyprzedzania w miejscu do tego niedozwolonym. Podczas prowadzonej kontroli funkcjonariusze sprawdzili także stan trzeźwości mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie.

Mówi st. sierż. Wojciech Zeszot

Funkcjonariusze zatrzymali również prawo jazdy mężczyzny. W związku z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości mężczyzna będzie również odpowiadać za popełnienie przestępstwa, które zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia pojazdów aż do 15 lat oraz karą pieniężną sięgającą kwoty nawet 60 tysięcy złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE