Nadmierna prędkość, wyprzedzanie na zakazie i alkohol we krw

2022-01-14 18:13
KPP Piła
Autor: KPP Piła

Nadmierna prędkość, wyprzedzanie na zakazie i alkohol we krwi to niechlubne osiągnięcia kierowcy z powiatu chodzieskiego zatrzymanego przez pilskich policjantów.

48-letni mężczyzna był świadomy popełnienia dwóch wykroczeń drogowych i przyjął mandat karny, który zgodnie z nowym taryfikatorem wyniósł 2500 złotych.

Policjanci pilskiej drogówki, którzy prowadzili działania w rejonie Drogi Krajowej nr 10 zatrzymali do kontroli pojazd marki Nissan Primera. Kierujący samochodem poruszał się z prędkością ponad 120 km/h na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie do 70km/h. Dodatkowo wykonywał manewr wyprzedzania w miejscu do tego niedozwolonym. Podczas prowadzonej kontroli funkcjonariusze sprawdzili także stan trzeźwości mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie.

Mówi st. sierż. Wojciech Zeszot

Funkcjonariusze zatrzymali również prawo jazdy mężczyzny. W związku z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości mężczyzna będzie również odpowiadać za popełnienie przestępstwa, które zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia pojazdów aż do 15 lat oraz karą pieniężną sięgającą kwoty nawet 60 tysięcy złotych.