Mając ze sobą łup pochodzący z kradzieży pił alkohol na ławce

2022-07-28 16:02
KPP Piła
Autor: KPP Piła

Do Komendy Powiatowej Policji w Pile wpłynęło zawiadomienie o kradzieży, do której doszło podczas minionego weekendu. Z terenu jednego z zakładów na terenie Piły zostały skradzione dwie młotowiertarki o wartości 4 tysięcy złotych.

We wtorek, funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego podczas służby zauważyli siedzącego na ławce mężczyznę, który pił alkohol. W związku z podejrzeniem popełnienia wykroczenia podeszli i rozpoczęli legitymowanie mężczyzny. W trakcie czynności zauważyli, że za ławką znajdowały się elektronarzędzia. 52-latek nie potrafił logicznie wytłumaczyć do kogo należą przedmioty i skąd pochodzą. Policjanci, mając podejrzenie, że mogą one pochodzić z kradzieży skonsultowali się z oficerem dyżurnym oraz funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego, którzy potwierdzili, że są to skradzione kilka dni wcześniej przedmioty.

Mężczyzna przyznał się do kradzieży i został zatrzymany. Okazało się, że był wcześniej pracownikiem tego zakładu i wiedział o wartościowych narzędziach, które są tam przechowywane. Mężczyzna chciał spieniężyć mienie w lokalnych lombardach, jednak obsługa za każdym razem odmawiała przyjęcia przedmiotów ponieważ nie potrafił on określić skąd pochodzą. Utracone narzędzia zostały w całości odzyskane i zabezpieczone. Sprawca odpowie za dokonanie kradzieży, za którą przepisy Kodeksu Karnego przewidują karę nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE